Policia e Kosovës vazhdon misionin kundër kontrabandimit të mallrave

Policia Kufitare e Republikës së Kosovës ka njoftuar se ka gjetur një rimorkio të ngarkuar me pije të ndryshme alkoolike dhe joalkoolike.
Përmes një postimi në Facebook, Policia e Kosovës ka njoftuar mbi aksionin e 23 dhe 24 majit. Në një makinë të improvizuar për rimorkio, Policia e Kosovës ka pranuar se mbrëmë ka gjetur një veturë me mallra të kontrabanduara në fshatin Kormonjan.
Në konsultim me prokurorin, Policia e Kosovës ka ndërmarrë veprime të tjera të nevojshme dhe, njëherësh ka iniciuar rastin si ”Kontrabandim me mallra”.
Të enjten e 24 majit rreth orës 11:30, njësia policore nga Sektori për Operativë, të Drejtorisë Rajonale Kufitare “Veriu”,  ka ndaluar automjetin ‘VW Caddy’ në vendin e quajtur Srbovac, komuna e Zveqanit,  i cili ka qenë i ngarkuar me mallra të ndryshme ushqimore, të cilat dyshohet se janë kontrabanduar nga Serbia.
Automjeti dhe mallrat e dyshuara janë sekuestruar dhe dërguar në Terminalin Doganor.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika