Policia e Maqedonisë së Veriut ka gjobitur 235 shoferë

Si pasojë e vozitjes së shpejtë zyrtarët policorë në aksion

Ministria e Punëve të Brendshme ka informuar se të mërkurën e katër majit, zyrtarët policorë kanë zbatuar një aksion kontrollues në tërë territorin e vendit, për automjetet që lëvizin me shpejtësi më të madhe se sa lejohet. Nga ky aksion janë gjobitur, gjithsej, 235 shoferë.

Rreth 20 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 km/h, e cila tejkalon shpejtësinë e lejuar, ka informuar MPB, raporton Telegrafi.

Gjithsej, 92 shoferë e kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanime, ndërsa 143 jashtë vendbanimeve.

“Aksionet e përforcuara do të vazhdojnë edhe në ditët e ardhshme. Bëjmë thirrje te të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion të respektojnë rregullat e trafikut dhe të kontribuojnë për rrugë më të sigurta”, ka raportuar MPB Maqedoni.

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika