Policia gjen disa lloje armësh te nxënësit në Vushtrri

Të enjten, Policia e Kosovës ka njoftuar se ka zbatuar masa dhe kontrolla sigurie në shkolla.

Sipas një njoftimi në Facebook, me urdhëresë të lëshuar nga Gjykata, janë kontrolluar nxënësit e tri shkollave të mesme të larta në Vushtrri.

“Si rezultat i kontrollimit,  në posedim te nxënësit  brenda hapësirave të shkollave janë  gjetur dhe sekuestruar, shtatë thika, një boks hekuri, një pistoletë plastike dhe gjësende tjera”, thuhet në njoftimin për media.

Policia ka bërë të ditur se veprimet policore dhe provat e gjetura materiale, do t’i paraqesin te prokurori kompetent.

“Policia mbetet e përkushtuar për bashkëpunim të ndërsjellë me autoritet e shkollave në ofrim të sigurisë në shkolla”, thuhet më tutje në njoftim.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika