Policia ia konfiskon mbi 30 mijë euro shtetasit të Serbisë në Leposaviq

Ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka konfiskuar mbi 30 mijë euro të padeklaruara në fshatin Bistricë të komunës së Leposaviqit.

Personi i dyshuar me inicialet M.R., është shtetas i Serbisë, i cili është ndalur nga Policia në një pikë kontrolli, ku edhe i janë gjetur të hollat në makinën që po voziste.

“Me datën 22.01.2023 rreth orës 00:28, Njësia Speciale Operative përderisa po realizonin një pikë kontrolli në fshatin Bistricë, kanë ndaluar veturën Skoda ngjyrë e zezë me targa të huaja me vozitës M.R (2003), shtetas i Serbisë. Gjatë kontrollit të veturës, janë gjetur një sasi e konsiderueshme e të hollave në vlerë prej 30.870 euro, të cilat personi i dyshuar i kishte të padeklaruara”, ka njoftuar Policia.

Policia njoftoi se “në lidhje me rastin është njoftuar prokurori kujdestar i krimeve të rënda, i cili ka sugjeruar të iniciohet vepra penale ‘Mosdeklarim i pasurisë’ dhe të konfiskohen të hollat”.

Personi i dyshuar është liruar në procedurë të rregullt.

Policia e Kosovës mbetet e përkushtuar në ofrimin e sigurisë dhe parandalimin e të gjitha dukurive negative dhe veprave penale në vend.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika