Policia interviston disa persona në lidhje me rastin e rrahjes së 3-vjeçarit në një kopsht të Fushë-Kosovës

Policia e Kosovës ka deklaruar se është informuar në lidhje me rastin e rrahjes së 3-vjeçarit në një kopsht në Fushë-Kosovë dhe se ka intervistuar disa persona në lidhje me këtë rast, si dhe po vazhdon me mbledhjen e provave

Policia e Kosoves/ Foto: Visar Loku

Policia e Kosovës ka njoftuar se është informuar në lidhje me rastin e rrahjes së 3-vjeçarit në një kopsht në Fushë-Kosovë.

“Drejtoria Rajonale e Policisë së Prishtinës është informuar lidhur me shqetësimet e ngritura në publik pas pamjeve të publikuara ndërlidhur me pretendimet për sjellje të papërshtatshme, në kundërshtim me etiken, apo me nuanca dhune, nga ana e disa edukatoreve në një kopsht fëmijësh në Fushë Kosovë”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Sipas policisë, zyrtarët janë duke mbledhur provat dhe duke intervistuar personat që kanë mundur të jenë të implikuar në rast.

“Aktualisht zyrtarët policor po vijojnë punën për mbledhjen e të gjitha provave që janë të arritshme, intervistimin e personave që në çfarëdo rrethane dhe çfarëdo cilësie kanë mundur të jenë të implikuar në rast, po shqyrtohen raportet mjekësore, pamjet e publikuara si dhe po analizohen ato”, thuhet tutje në komunikatë.

Megjithatë, policia nuk ka njoftuar për të arrestuar në lidhje me këtë rast, pavarësisht se më herët u raportua se tri edukatore janë intervistuar.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika