Policia jep detaje lidhur me rrahjen e një fëmije trevjeçar në një kopsht në Fushë-Kosovë

Policia e Kosovës ka konfirmuar se është duke u marrë me rastin e trevjeçarit, i cili dyshohet të jetë rrahur nga tri edukatore në kopshtin "Gëzimi Ynë" në Fushë-Kosovë

pamje

Policia e Kosovës është duke u marrë me rastin e trevjeçarit, i cili dyshohet të jetë rrahur nga tri edukatore në kopshtin “Gëzimi Ynë” në Fushë-Kosovë.

Këtë e ka bërë të ditur për Portalin Dukagjini, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Policia në koordinim me prokurorinë, qendrën për punë Sociale janë duke u marrë me këtë rast. Për detaje mbesim në kontakt pasi të përfundon faza fillestare e hetimit”, ka thënë Ahmeti.

Ndryshe, janë publikuar fotografitë e një trevjeçari, i cili sipas familjarëve është rrahur nga edukatorët e një kopshti publik në Fushë-Kosovë.

Në fotografitë e publikuara nga familjarët, shihet se duart e trevjeçarit janë me shenja të dhunës.

Ndryshe, të hënën, një qytetar, me emrin Fatos Geci, në rrjetin e tij social në Facebook ka njoftuar se nipi tij është rrahur nga tri edukatore.

“Të nderuar media dhe prindër! Dua të ndaj me ju diçka të tmerrshme që sapo ka ndodhur në Fushë Kosovë, në çerdhen shtetërore të fëmijëve “Gëzimi Ynë”, është rrahur brutalisht nipi im Lisi, vetëm 3 -vjeç. Shikoni kamerat ku shihet qartë që po rrihet e tërhiqet zvarrë, me pas e dërgojnë në një dhomë pa kamera dhe e rrahin pa mëshirë të tri mësueset e kësaj k***e!

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika