Policia ka sekuestruar nëntë armë zjarri në rajonin e Prishtinës

Nëpërmjet një njoftimi, policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë tri ditëve të fundit, zyrtarët policorë të Drejtorisë Rajonale të Prishtinës, kanë sekuestruar nëntë armë zjarri dhe dy armë të ftohta, dhe gjithashtu janë shoqëruar në stacion policor dhjetë persona

Fotoilustrim

Policia e Kosovës, nëpërmjet një njoftimi, ka bërë të ditur se gjatë tri ditëve fundit, nga zyrtarët policorë të Drejtorisë Rajonale të Policisë së Prishtinës, për armëmbajtje pa leje, janë shoqëruar në stacion dhjetë persona dhe janë sekuestruar nëntë armë zjarri dhe dy armë të ftohta ( thika).

Sipas njoftimit, sekuestrimi i armëve është kryer në raste dhe lokacione të ndryshme.

“Ndërkaq, personat e dyshuar pas intervistimit, janë proceduar më tej, konfrom vendimeve të prokurorit të shtetit”, thuhet në njoftim.

Nëpërmjet këtij njoftimi, Drejtoria Rajonale e Policisë në Prishtinë, ka bërë të ditur se konfrom kompetencave dhe autorizimeve ligjore është e përkushtuar në ruajtjen e sigurisë, rendit dhe qetësisë publike.

“Drejtoria Rajonale e Policisë – Prishtinë, konform kompetencave dhe autorizimeve ligjore është e përkushtuar në ruajtjen e sigurisë,  rendit dhe qetësisë publike”, ka përfunduar njoftimi.

Armët e sekuestruara
Armët e sekuestruara

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

KFOR-i: Ushtria serbe s’ka nevojë për autorizim për të lëvizur...

KFOR-i ka reaguar lidhur me vizitën e ministrit serb të Mbrojtjes dhe shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura të Serbisë, në bazën ushtarake...

Doktorët që lanë Gjermaninë për tu kthyer në Kosovë

Kohëve të fundit, lajmet për ikjen e punëtorëve e veçanarisht të doktorëve, nga Kosova për në vendet evropiane nuk kanë qenë të pakta. Por, fillimi...

Të fundit nga rubrika