Policia kërkon bashkëpunim me qytetarët për arrestimin e të dyshuarve për “Lëndim trupor”

Policia e Kosovës ka kërkuar bashkëpunim me qytetarët për identifikimin dhe arrestimin e disa të dyshuarve për kryerjen e veprës penale "Lëndim trupor"

Policia e Kosovës ka kërkuar bashkëpunim me qytetarët për identifikimin dhe arrestimin e disa personave që dyshohen për kryerjen e veprës penale “Lëndim trupor”.

“Kërkesë për bashkëpunim – identifikim të personave të dyshuar, Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Graqanicës, me autorizim nga Prokuroria kompetente, kërkon ndihmë nga qytetarët në ofrimin e informatave, të cilat do të ndihmonin në identifikimin dhe arrestimin e personave që shihen në fotografi”, thuhet në njoftim.

Personat që po kërkohen dyshohet se veprën penale “Lëndim trupor” e kanë kryer më 23 shtator 2023.

Për çdo informatë që mund të çojë në identifikimin e personave apo vendndodhjes së tyre, kontaktoni policinë në numrin e telefonit: 192.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika