Policia kërkon bashkëpunim nga qytetarët për vendndodhjen e dy të dyshuarve për tentim vrasje

Policia e Kosovës kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për zbulimin e vendndodhjes së dy personave të dyshuar për vrasje në tentativë në rrugën "Haxhi Zeka" në Prishtinë më 26 mars. Personat e dyshuar janë Fitim (Skender) Doda dhe Arijan (Arif) Sijarina

Foto nga Policia e Kosovës.

Policia e Kosovës po kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për të zbuluar vendndodhjen e dy personave, të dyshuar për veprën penale – vrasje në tentativë, që ka ndodhur më 26 mars në rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë.

Personat e dyshuar sipas Policisë janë: Fitim (Skender) Doda dhe Arijan (Arif) Sijarina.

“Njësiti i hetimeve të përgjitshme që operon në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prishtinë, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë nga qytetarët në ofrimin e informatave, të cilat do të ndihmonin në arrestimin e personave të dyshuar” – thuhet në njoftimin e Policisë.

Kushdo që ka çdo informatë që mund të çojë në identifikimin e vendit të ndodhjes së personave të dyshuar mund të kontaktojë në:

E-mail: [email protected]

Facebook: https://www.facebook.com/KosovoPolice/

Android #app: Lajmero Policine

Tel: 192

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika