Policia konfirmon vrasjen në Klinë, arrestohen 3 persona

Të premten, rreth orës 18:20 në fshatin Zllakuqan të Klinës në Kosovë, ka ndodhur një vrasje, prej të cilës arrestohen tre persona të dyshuar.

Se arrestimet kanë të bëjnë pikërisht me vrasjen e sotme, për RTV Dukagjini-n e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Siç tregon Gashi, policia fillimisht ishte njoftuar për një plagosje me armë.

Më pas, i plagosuri ishte dërguar për në Emergjencën e Spitalit të Pejës.

Por, vetëm pak kohë pas mbërritjes në spital, mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen.

Policia është vënë menjëherë në kërkim të të dyshuarve dhe operacioni ka rezultuar me tre të arrestuar.

Gashi tha për RTV Dukagjini-n se është ende herët të dihen motivet që çuan në vrasje, porse policia po i kryen hetimet dhe po bën ekzaminimin e vendit të ngjarjes.

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika