Policia konfiskon marihuanë në Obiliq

Pas hetimit nga Policia e Kosovës, një personi në Obiliq i janë sekuestruar 1300 gramë narkotikë të llojit marihuanë dhe 12.01 gramë të tjerë të llojit kokainë, i njëjti, pas kësaj është arrestuar

Sipas raportit 24 orësh nga Policia e Kosovës, një person është arrestuar si pasojë e posedimit të lëndëve narkotike në fshatin Kryshec të Obiliqit.

Sipas raportit, ky arrestim ka ndodhur pas disa veprimeve hetimore operative nga antidroga e Policisë së Kosovës në Prishtinë.

Pas hetimit, të njëjtit person, i janë sekuestruar 1300 gramë narkotikë, të llojit mariuhuanë dhe 12.01 gramë të tjerë të llojit kokainë.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Pas disa veprimeve hetimore operative nga antidroga e Policisë se Kosovës në Prishtinë  është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi gjatë kontrollit në shtëpinë e tij janë gjetur dhe konfiskuar:1300 gr. substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, 12.01 gr. substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë dhe një peshore elektronike. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, ka njoftuar Policia.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika