Policia raporton për dy vdekje të dyshimta

Policia e Kosovës, të enjten e pesë majit ka raportuar për dy vdekje të dyshimta të ndodhura brenda 24 orëve të fundit

iIustrim

Policia e Kosovës, të enjten e pesë majit ka raportuar për dy vdekje të dyshimta brenda 24 orëve të fundit. Viktimat raportohen të jenë gjetur në Fushë Kosovë dhe Shtime.

Të mërkurën e katër majit, një person është gjetur i shtrirë në një rrugë në Komunën e Fushë Kosovës.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, thuhet se, fillimisht, viktima është dërguar në emergjencë, e më pas është konstatuar vdekja e tij.

Raportohet se në rrugë është gjetur i shtrirë, viktima mashkull kosovar. Viktima është dërguar në emergjencë, ku mjeku ka konstatuar vdekjen e viktimës”, thuhet në raport.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës u është liruar familjarëve.

Një rast tjetër i hapur si “vdekje e dyshimtë” nga policia, është raportuar në Shtime.

Ilustrim

Të mërkurën, viktima është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e saj, e cila pasi është dërguar në emergjencën e Ferizajt, është konstatuar edhe vdekja e saj.

Policia njofton se rasti vazhdon të jetë nën hetime.

“Raportohet se viktima femër kosovare është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e saj. Viktima është dërguar në Emergjencën e Ferizajt, ku nga mjeku është konstatuar vdekja e viktimës. Rasti nën hetime”, vijon raporti.

Ndryshe, sipas statistikave të përgjithshme të policisë, brenda 24 orëve të fundit janë arrestuar 26 persona, dhe 19 janë dërguar në mbajtje.

Po ashtu, sipas raportit, 19 aksidente trafiku me të lënduar raportohet të kenë ndodhur të mërkurën e katër majit, ndërsa 48 të tjera me dëme materiale.

Satistikat e policisë për 24 orëshin e fundit

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika