Policia sekuestron rreth 90 mijë vezë pa dokumente përkatëse në kamionin me targa serbe

Policia kufitare e Kosovës ka konfiskuar rreth 90 mijë vezë pa dokumente përkatëse nga një kamion me targa serbe, në të cilin, të dyshuar ishin dy shtetas të Serbisë, të cilët janë liruar pas intervistimit me urdhër të prokurorit

Fotot e publikuara nga Policia e Kosovës nga vendi i ngjarjes

Mbrëmjen e së dielës rreth orës 20:40, policia kufitare në një pikë kontrolli ka ndaluar një automjet transportues me targa të Serbisë, në të cilën, ndodheshin i dyshuari A. S. drejtuesi i mjetit, mashkull shtetas i Serbisë dhe pasagjeri J. A. shtetas i Serbisë.

Gjatë legjitimimit të tyre, policia njofton se është vërtetuar se të njëjtit kanë tentuar të bëjnë kalim ilegal të vendkalimit kufitar nga Republika e Kosovës në drejtim të Serbisë.

Në këtë rast, po ashtu, është realizuar një kontroll te personat e lartcekur, dhe në kamionin e tyre janë gjetur rreth 257 pako me rreth 90 mijë kokrra vezë, për të cilat, të dyshuarit nuk posedonin dokumente përkatëse, ka njoftuar policia.

Ndërkaq, lidhur me rastin, vetura është dërguar në terminalin doganor në Mitrovicë Jugore, ndërsa pas intervistimit, me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika