​Policia Ushtarake e FSK-së trajnohet me Policinë Ushtarake Kroate

Në Split të Kroacisë është realizuar trajnimi në kontrollin e trafikut gjatë qarkullimit të mjeteve transportuese dhe mjeteve tjera ushtarake në mes të ​Policisë Ushtarake të FSK-së dhe Policisë Ushtarake Kroate

Policia Ushtarake e FSK-së në trajnim së bashku me Policinë Ushtarake të Forcave të Armatosura Kroate

Policia Ushtarake e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), të martën e pesë korrikut, po trajnohet së bashku me Policinë Ushtarake të Forcave të Armatosura Kroate.

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se në Split të Kroacisë është realizuar trajnimi në kontrollin e trafikut gjatë qarkullimit të mjeteve transportuese dhe mjeteve tjera ushtarake.

“Përpos avancimit të shkathtësive, ky trajnim mundësoi edhe shkëmbimin e përvojave, si dhe thellimit të bashkëpunimit edhe në të ardhmen për trajnime tjera të përbashkëta”, ka shkruar ai në Facebook.

Ndërsa, më 27 qershor, ushtarët e FSK-së kanë marrë pjesë në ushtrimin “Cambrian Patrol 2022”.

Kjo informatë është përcjellur përmes një njoftimi në Facebook nga ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj i cili ka thënë se ky ushtrim është gara më e famshme e Ushtrisë britanike dhe aleatëve të saj.

Komandot e FSK-së, pjesë e ushtrimeve të garës më të famshme të Ushtrisë britanike

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika