Portugalia kryeson Ganën teksa Ronaldo shënon golin e parë

Kombëtarja e Portugalisë ka arritur të kryesoj kundër Ganës, pasi Cristiano Ronaldo shënoi golin e tij të parë në Katar 2022.

Ndeshja tani është me rezultat 1:0, për Portugalinë e Ronaldos. Ronaldo golin e shënoi me anë të penalltisë që e kishte fituar.

Portugalia ka qenë shumë më aktive dhe ishte më dominuese ndaj Ganës, edhe në pjesën e parë por edhe tani në pjesën e dytë. Portugezët ishin fokusuar për ta markuar Ronaldon, me të cilin tentonin ta rrezikonin portën e Ganës.

Në pjesën e dytë mbrojtësi i Ganës, Alidu Seidu ishte i egër dhe u përball me sulmuesin portugez, Joau Felix, të cilin fillimisht e rrëzon më pas e godet me kokë. Dhe Seidu mori kartonin e verdhë.

Analizat

Brazili përballet me Zvicrën pa Neymarin

Brazili, i mbështetur nga një fitore 2-0 kundër Serbisë në ndeshjen e tyre hapëse, do të kërkojë të rezervojë vendin e tij në 16-shen...

Musiala tregon sërish potencialin e tij teksa impresionon ndaj Spanjës

I mahnitshëm dhe i pashoq, adoleshenti gjerman, Jamal Musiala, tani ka etiketën si "Lionel Messi i ardhshëm". 19-vjeçari luajti një rol kyç në shtyrjen e...

Të gjitha gabimet e Meksikës në ndeshjen kundër Argjentinës

Që në momentin e parë që tifozët e Meksikës panë ndeshjen startuese të Gerardo Martinos kundër Argjentinës, shumica u habitën nga vendimi i tij...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika