Portugezi Cristiano Ronaldo dëshiron largimin nga Manchester United

Fakti që Manchester United nuk do të luaj vitin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve, ka bërë që Cristiano të kërkojë një aventurë tjetër

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka kërkuar që të largohet nga Manchester United në rast se një ofertë e mirë arrin në drejtim të tij.

Përkundër që deri tani zëra ka pasur shumë pak, mediat angleze raportojnë që agjenti i pesë herë fituesit të Topit të Artë, Jorge Mendes, ka bërë lëvizje që ta dergojë atë në një skuadër tjetër.

Fakti që Manchester United nuk do të luaj vitin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve, ka bërë që Cristiano të kërkojë një aventurë tjetër.

37-vjeçari, siç raportojnë mediat afër klubit të djajve të kuq, beson se ka edhe katër vite të mira në karrierë, e të cilat nuk dëshiron që t’i shpenzojë larg kompeticionit të tij të prefeuar, Champions League.

Ronaldo është shprehur që përkundër kërkesës së tij, respekti dhe dashuria për klubin nga “Old Trafford” mbetet maksimale.

Gazeta spanjolle Marca, sot ka raportuar që dyert për një rikthim te Real Madrid-i janë të mbyllura përgjithmonë.

E klubet që duket se mund të futen në garë për shërbimet e CR7-ës, janë Bayern Munich dhe Chelsea momentalisht.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika