“Praising You” projekti më i ri muzikor i Rita Orës

Projekti i saj më i ri muzikor është bashkëpunim me artistin Fatboy Slim. Tutje ajo ka zbuluar se kur do të publikojë albumin e saj të tretë

Këngëtarja me prejardhje nga Prishtina, e me renome ndërkombëtare, Rita Ora ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor i titulluar “Praising You”  dhe që është bashkëpunim me artistin Fatboy Slim.

Ora ka paralajmëruar poashtu edhe albumin e saj më të ri, i cili do të vjen me  14 korrik.

Ajo e ka bashkëshkruar secilën nga këngët e koleksionit të ri.

BBC njoftoi se Rita Ora do të jetë performuese e ftuar në gjysmëfinalen e Eurovizionit 2023, që do të zhvillohet në Liverpool muajin e ardhshëm.

Tutje, Ora ka theksuar se “ky album vërtet ka kuptim të madh për mua”,

“Është si ditar i viteve të fundit të jetës sime, është muzika ime dhe më bën të ndihem e vërtetë se kush jam unë sot”, ka shkruar Ora.

 

Rita Ora do të jetë performuese e ftuar në gjysmëfinalen e Eurovizionit 2023, që do të zhvillohet në Liverpool muajin e ardhshëm.

 

 

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika