Premier League/ Sonte luhet derbi i Londrës, Chelsea – Arsenal

Një tjetër derbi, zhvillohet sonte në kuadër të Premier Ligës angleze.

Rivalët nga Londra, Chelsea dhe Arsenal, ballafaqohen në “Stamford Bridge”.

Të kaltrit, janë në rrugë të mirë për ta siguruar një vend në Ligën e Kampionëve. Në anën tjetër, këtë synim më të vështirë për ta arritur e kanë topcinjtë, megjithëse janë akoma në garë.

Djelmoshat e Thomas Tuchel, ndodhen në pozitën e tretë me 62 pikë, kurse Arsenali është i pesti me 54 sosh.

Të besuarit e Artetës, vijnë pas një ecurie negative, duke pësuar tri humbje në tri ndeshjet e fundit. Marrë parasysh këto rezultate, për të shpresuar akoma për një vend në ‘top 4’ Arsenalit i duhen medoemos pikët e plota.

Ndeshja zhvillohet në Stamford Bridge dhe nis në ora 20:45.

Në të njëjtën kohë luhen edhe dy takime të tjera, Everton – Leicester dhe Newcastle United – Crystal Palace.

Mbërmja e sontme në Premier Ligë, përfundon me sfidën, Manchester City – Brighton.

Qytetarët synojnë ta rimarrin sërish kreun e tabelës, pasi Liverpooli ndodhet në vendin e parë pas fitores ndaj Manchester Unitedit. Anipse Brightoni po kalon formë të mirë, City cilësohet favorit absolut në takimin që nis prej orës 21:00, në Etihad.

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Pasi u qëllua me armë, vdes ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe

Ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka vdekur pasi është qëlluar me armë të premten, përgjatë fushatës për zgjedhjet parlamentare. Abe, 67-vjeçar, i cili njëherësh mbetet kryeministri...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të fundit nga rubrika