Presidenti i Ballkanit hyri në dhomën e gjyqtarëve, reagon Statovci: Nuk ka çka lypë në zhveshtore

Trajneri dhe analisti i futbollit, Faruk Statovci, ka komentuar rastin e mesjavës ku presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, hyri në dhomën e gjyqtarëve pas përfundimit të pjesës së parë në ndeshjen me Dritën

Statovci ka thënë në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në TV Dukagjini se presidentët e klubeve nuk kanë çka kërkojnë në dhomat e gjyqtarëve.

“Nuk është veprim i mirë. Nëse Arsim Kabashi ka lypë këtë xhiro, xhiron tjetër lypë dikush tjetër, referët nuk kanë kohë të sqarohen me ty në ndeshje. Kryetari i klubit nuk ka çka lypë në zhveshtore. Nuk ka çka mu sqaru kryetari i klubit te gjyqtarët,” tha ai.

Kabashi kishte thënë për TV Dukagjinin se nuk kishte ndodhur asgjë në ato momente kur kishte hyrë në dhomën e gjyqtarëve.

“Kurgjo s’ka ndodh, as s’jena rrok, as sen hiq. Kemi fol me referat, jena sqaru diçka, kurgjo tjetër s’ka pas,” kishte thënë ai.

Më poshtë mund të shikoni ‘LIVE’ emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika