Presidentja Osmani dhe USAID pritet të nënshkruajnë një marrëveshje në vlerë afro 35 milionë dollarë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe USAID sot pritet të nënshkruajnë një marrëveshje granti në vlerë afro 35 milionë dollarë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së USAID-it, Kerry Monaghan Hogler, sot do të nënshkruajnë një marrëveshje granti në vlerë prej 34.72 milionë dollarë

Siç njofton Presidenca, marrëveshja në vlerë mbi 34 milionë dollarë do të nënshkruhet në bazë të amendamentit numër 5 të marrëveshjes së grantit.

Nënshkrimi i kësaj marrëveshjeje milionëshe do të bëhet në Presidencë duke filluar nga ora 11:00.

“Amendamenti nr.05 i marrëveshjes së grantit për objektivat zhvillimore do të nënshkruhet nga presidentja Osmani në emër të Republikës së Kosovës dhe nga U.D, drejtoresha e USAID znj.Kerry Monaghan Hogler, në emër të USAID”, thuhet në njoftim.

Pas nënshkrimit të marrëveshjes, presidentja Osmani dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, pritet të deklarohen për media.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika