Presidentja Osmani takohet me kryeshefen ekzekutive të MCC-së, Alice Albrigbht

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim krye-shefen ekzekutive të MCC-së, Alice Albrigbht. Në këtë takim Presidentja Osmani me Albright ka biseduar rreth zbatimit të marrëveshjes historike për programin Kompakt më MCC-në, në vlerë prej 236 dollarësh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në takim me krye-shefen ekzekutive të MCC-së, Alice Albrigbht

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim kryeshefen ekzekutive të MCC-së, Alice Albrigbht. Presidentja Osmani në takim me Albright kanë biseduar rreth zbatimit të marrëveshjes historike për programin Kompakt më MCC-në, në vlerë prej 236 dollarësh.

Këtë e ka bërë të ditur vetë presidentja Osmani nëpërmjet një njoftimi në llogarinë e saj në Facebook, ku ka thënë “Jemi gjithnjë krenarë me partneritetin e palëkundur në mes të Republikës së Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës”.

“Një takim i përzemërt e përmbajtjesor sot me krye-shefen ekzekutive të MCC-së, Alice Albright. Diskutuam për zbatimin e marrëveshjes historike për programin Kompakt me MCC-në, në vlerë prej 236 milion dollarësh i cili është investimi më i madh në sektorin e energjisë në Republikën e Kosovës nga partneri ynë strategjik, ShBA-të”, ka shkruar Osmani.

Alcie Albright është e vajza e ish-sekretarë së Shtetit amerikan, Madeleine Albright, e për këtë presidentja Osmani ka ndarë një mirënjohje për kontributin e jashtëzakonshëm të nënës së saj, për lirinë dhe pavarësinë e popullit tonë.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani (djathtas) dhe krye-shefja ekzekutive e MCC-së, Alice Albrigbht (majtas)

“Nuk mund të përmbyllej ky takim pa një mirënjohje të thellë të cilën ia shpreha znj. Albright në emër të popullit të Kosovës për kontributin e jashtëzakonshëm të nënës së saj, ish-sekretares së Shtetit, Madeleine Albright, për lirinë dhe pavarësinë e popullit tonë”, ka përfunduar Osmani.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika