Prindërit e Thaçit vizitojnë ish-presidentin në Hagë (Video)

Të premten e 8 korrikut, ish-presidenti Thaçi do të vizitohet nga prindërit e tij

Prindërit e Thaçit në Hagë

Prindërit e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kanë vizituar atë në Hagë, i cili po mbahet nën paraburgim nën akuzat për krime lufte.

Një vizitë e tillë bëhet pas afro dy vjetësh të paraburgimit të Thaçit. Kjo vizitë ishte përmendur edhe gjatë vizitës së kryeministrit të Shqipërisë,Edi Rama, në Burojë të Skenderajt.

Ndërkaq mbrëmë, vizitën e prindërve të Thaçit e ka konfirmuar edhe Ismail Syla, ish-këshilltar i ish-presidentit.

Edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kishte shkuar për vizitë tek ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Ai kishte postuar një video në rrjetin social Facebook, derisa shihej duke hyrë në hapësirat e objektit, ku edhe pritet të takohet me Thaçin.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika