Prishtina fiton derbin ndaj Trepçës

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Trepçës në derbin e javës së 25-të në Superligën e Kosovës

Klubi i Basketbollit, Sigal Prishtina  e ka mposhtur klubin e Trepçës me rezultat të ngushtë, 78-75.

Ndeshja nisi me lojë të baraspeshuar nga skuadrat.

Çereku i parë u mbyll në favor të Trepçës, me katër pikë diferencë.

Edhe në të dytin mitrovicasit ishin më të mirë, duke e vazhduar edhe më tej diferencën.

Megjithatë, në çerekun e tretë më të mirë ishin Prishtina dhe ngushtuan epërsinë e Trepçës.

Lojë filloi të bëhet në ‘e nxehtë’ në çerekun e fundit, me dy ekipet që kërkonin fitoren, e në fund ia arritën vendasit.

Për Prishtinën i mirë ishte Derrick Wilson me 14 pikë, pesë kërcime dhe gjashtë asistime.

Më i dalluari për Trepçën ishte Drilon Hajrizi, i cili shënoi 23 pikë, pesë kërcime dhe një asistim.

Prishtina pas kësaj fitore ka 44 pikë në krye të tabelës, me bilanc prej 19 fitoreve dhe gjashtë humbjeve.

Trepça renditet e katërta me 40 pikë, me bilanc prej 15 fitoreve dhe 10 humbjeve.

Prishtina në javën e ardhshme luan në udhëtim kundër Bashkimit, kurse Trepça e pret Pejën.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika