Prishtina zgjidhet ”Qyteti Evropian i Sportit” për vitin 2024

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina tashmë është zgjedhur ”Qyteti Evropian i Sportit” për vitin 2024.

Këtë e ka bërë të ditur vetë kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama.

Ai është pjesëmarrës në këtë ceremoni së bashku me drejtorin për Sport, Granit Rugova dhe sportisten e skijimit, Kiana Kryeziu.

Titulli i Kryeqytetit Evropian të Sportit është një njohje e një rekordi të jashtëzakonshëm sportiv që meriton të theksohet në nivel evropian.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika