Pritet rikthimi i Stephen Curry ndaj Denver Nuggets

Stephen Curry i Golden State Warriors

Stephen Curry i Golden State Warriors, pas një lëndimi që pësoi në këmbë, është në rrugën e duhur për t’u rikthyer kundër Denver Nuggets.

Pas lëndimit që pësoi kundër Boston Celtics, derisa po luftonte për një top të lirë, ishte përplasur me Marcus Smart, Curry ka humbur 12 ndeshjet e fundit të sezonit.

Shams Charania i The Athletic përmes Twitter-it ka raportuar se ai pritet të kthehet në ndeshjen kundër Nuggets.

Rikuperimi i Curry-it nga një ndrydhje e këmbës së majtë, do të jetë një nxitje e madhe për Warriors të cilët, deri më tani, ishin mbështetur te Klay Thompson si golashënuesi i tyre me përvojë të lartë.

Curry, shënoi mesatarisht 25.5 pikë, 6.3 asistime dhe 5.2 kërcime në 64 ndeshje.

Këtë sezon ai theu rekordin e të gjitha kohërave të NBA-së për më së shumti 3 pikësha të realizuara.

Shija e redaktorit

Ballkani me fitore historike, një hap larg kualifikimit në Ligën...

Ballkani ka fituar ndeshjen ndaj Shkupit në kuadër të play-offit të Ligës së Konferëncës në Stadiumin “Todor Proeski” në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ekipi...

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

Më të lexuarat

“Kemi pritur mjaft, është koha për paqe” thonë qytetarët në...

Grafitet e vendosura dhe patrullat e Policisë, janë pamjet që po e shoqërojnë Mitrovicën Veriore gjatë së enjtes së 18 gushtit. Të heshtur por në...

Escobar pas takimit me Kurtin: Asociacioni duhet të formohet sipas...

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ka thënë se...

Mandl kërkon sqarim nga BE-ja për referimin ndaj kryeministrit Kurti...

Në njoftimin e faqes zyrtare të Bashkimit Evropian(BE) për takimin që u mbajt të enjten e 18 gushtit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, është...

Të fundit nga rubrika