Pritet rikthimi i Stephen Curry ndaj Denver Nuggets

Stephen Curry i Golden State Warriors

Stephen Curry i Golden State Warriors, pas një lëndimi që pësoi në këmbë, është në rrugën e duhur për t’u rikthyer kundër Denver Nuggets.

Pas lëndimit që pësoi kundër Boston Celtics, derisa po luftonte për një top të lirë, ishte përplasur me Marcus Smart, Curry ka humbur 12 ndeshjet e fundit të sezonit.

Shams Charania i The Athletic përmes Twitter-it ka raportuar se ai pritet të kthehet në ndeshjen kundër Nuggets.

Rikuperimi i Curry-it nga një ndrydhje e këmbës së majtë, do të jetë një nxitje e madhe për Warriors të cilët, deri më tani, ishin mbështetur te Klay Thompson si golashënuesi i tyre me përvojë të lartë.

Curry, shënoi mesatarisht 25.5 pikë, 6.3 asistime dhe 5.2 kërcime në 64 ndeshje.

Këtë sezon ai theu rekordin e të gjitha kohërave të NBA-së për më së shumti 3 pikësha të realizuara.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika