Pritet të mbahet intervistimi i kandidatëve për gjyqtarë në Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese

Komisioni i posaçëm për shqyrtimin e kandidatëve për emërim në Gjykatën Kushtetuese, të premten e 26 majit, do të intervistojë kandidatët për gjyqtarë në këtë gjykatë.

Intervistimi i kandidatëve bëhet në hapësirat e ndërtesës së Kuvendit, duke filluar në orën 10:00.

Po ashtu, duke filluar në ora 11:00, në hapësirat e Kuvendit do të mbahet edhe Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal.

Në rend dite do të jetë “Dëgjimi Publik për Projektligjin nr.08/L-190 për Zhvillim Rajonal të Balancuar”.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika