Pritet të përcaktohet finalisti tjetër në konkurrencën e femrave në hendboll

Në ndeshjen e fundit të gjysmëfinales së play-off-it në Superligën e Kosovës në hendboll për femra, ekipi i Ferizajt do të takohet me ekipin e Vushtrrisë për të përcaktuar finalistin. Rezultati aktual është 1-1 pas dy ndeshjeve, dhe skuadra fituese do t'i bashkohet Istogut në finale

Foto: FHK

Këtë të martë, me fillim nga ora 18:00, luhet ndeshja e fundit e gjysmëfinales së play-off-it në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencën e femrave.

Në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj do të takohen ekipi i Ferizajt dhe ai i Vushtrrisë. Pas dy ndeshjesh rezultati është 1-1 dhe skuadra fituese i bashkohet Istogut në finale.

Skuadra vendase kishte fituar ndeshjen e parë në Ferizaj, me rezultat 25-18. Të shtunën në Vushtrri, vendasit fituan me rezultat 23-22.

Kështu finalisti do të përcaktohet në ndeshjen e tretë. Priten hendboll i mirë dhe ndeshje interesante, ka raportuar Federata e Hendbollit të Kosovës (FHK).

Istogu pas dy ndeshjeve e ka eliminuar Kastriotin.

Te hendbollistët, në finale takohen Besa Famgas e Trepça. Ndeshja e parë është në fundjavë në Pejë.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika