Pritje deri në 40 minuta për të dalë nga Merdara

Nga përditësimet e fundit të Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar bëhet e ditur se si në pikën kufitare të Merdarës pritjet për të dalë nga Kosova po zgjasin deri në 40 minuta

Kufiri në Merdare

Deri në 40 minuta është koha e pritjes për të dalë nga Kosova përmes pikës kufitare të Merdarës, njofton Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar.

Nga përditësimet e fundit të saj, bëhet e ditur se në pikën kufitare të Dheut të Bardhë, pritja në dalje po arrin deri në 10 minuta.

Kolona në pikën kufitare në Merdarë arrin deri në 300 metra.

pritjet për të hyrë dhe dalë nga Kosova

Kohëve të fundit, pritjet kanë qenë disaorëshe me kolona që arrinin deri mbi 3000 metra.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika