Profesori i Sociologjisë merr pozitën e drejtorit të Inspeksionit në Podujevë

Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka emëruar profesorin e sociologjisë si drejtor të ri të Inspeksionit, në Podujevë

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi dhe Drejtori i Inspeksionit, Alban Zeka

Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ditën e hënë ka emëruar drejtorin e ri të Inspeksionit.

Bëhet fjalë për profesorin e sociologjisë, Alban Zeka, i cili tash e sa vite e ushtron këtë detyrë në gjimnazin e Podujevës “Alexander Xhuvani”.

“Alban Zeka ka përfunduar studimet në Universitetin e Prishtinës – drejtimi Sociologji, gjithashtu ka mbaruar edhe studimet e magjistraturës në këtë drejtim”, thuhet në njoftimin e komunës së Podujevës.

Kjo drejtori tashmë po bëhet me drejtorin e saj të pestë me radhë.

Me këtë drejtori kanë udhëhequr Ajet Potera, Bedri Maçastena, dhe Besnik Mulliqi, ku të tre janë shkarkuar nga kryetari Bulliqi. Kurse, Florentina Osmani, paraardhësja e Alban Zekës, është liruar nga detyra tash e disa muaj.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika