Prokuroria e Shtetit dhe Policia nisin planin operativ për procesin e votimit në veri

Prokuroria e Shtetit bashkë me hetuesit policorë tashmë kanë nisur planin operativ për mbarëvajtjen e procesit të zgjedhjeve në katër komunat e veriut të Kosovës.

Kështu ka thënë për Portalin Dukagjini, koordinatorja nacionale e zgjedhjeve nga Prokuroria e Shtetit, Laura Pula.

“Tashmë katër prokurorët janë në qendrat e votimeve në katër qendrat kryesore -Leposaviq, Zveçan, Zubin-Potok e Mitrovicë e Veriut së bashku me hetuesit e Policisë së Kosovës”, tha ajo.

Pula theksoi se prokurori i shtetit bashkë me PK-në është në dispozicion për të mbrojtur votën.

“Prokurori i shtetit bashkë me PK është në dispozicion në mbrojtje të votës dhe eventualisht keqpërdorimit të drejtës së votës. Prokurorët tani janë në stacionet policore në katër komunat dhe do të operojnë bashkë me hetuesit e PK-së”, ka thënë ajo.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika