Prokuroria fillon hetimet mbi dyshimet ndaj një rasti të pedofilisë

Fazli Kikaj, mësuesi nga Prizreni, është akuzuar për pedofili nga një medium i Shqipërisë

Pas raportimit të Abc News Albania në emisionin “Piranjat” mbi rastin e pedofilit 70 vjeçar, Prokuroria Themelore në Prizren ka njoftuar opinionin publik se do të ndërmirren të gjitha veprimet e nevojshme hetimore për zbardhjen e plotë të këtij rasti.

70 vjeçari me profesion mësues, ra pre e skuadrës së Piranjave të cilët filluan me dërgimin e një kërkese miqësie në Facebook. Pas pranimit të kërkesës, mësuesi ka filluar bisedat erotike dhe dërgimin e video-ve dhe fotove të organit gjenital të tij.

“Prokuroria Themelore në Prizren, njofton opinionin publik se ka autorizuar Policinë e Kosovës, Sektorin Rajonal të Hetimeve në Prizren, për mbledhjen dhe grumbullimin e të dhënave lidhur me rastin e profesorit me inicialet F.K., pas raportimit të Abc News Albania në emisionin “Piranjat” të datës 26.04.2022. Prokuroria Themelore në Prizren, njofton se do t’i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore për zbardhjen e plotë të këtij rasti, konform dispozitave ligjore në fuqi”, ka deklaruar Prokuroria Themelore në Prizren.

Kjo skuadër ka organizuar një ekskurzion të rremë ku protagonistja e bisedave me mësuesin, njëkohësisht njëra nga gazetaret e emisionit, prezantohet me mësuesin i cili nuk ka hezituar ta ftojë në shtëpinë e tij.

Pasi “agjentja” kërkon të hyjë në një lokal për nevojat e saj, ndërsa Fazliu qëndronte jashtë nga lokali, gazetarja e “Piranjave” Aida Topalli prezantohet tetë herë zyrtarisht se ishte gazetarja e emisionit investigativ.

Atëherë, Fazliu ka ikur duke kërkuar fikjen e kamerave.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika