Prokuroria kërkon arrestimin e xhudistit Akil Gjakova, dyshohet për dhunë në familje

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar arrestimin e xhudistit kosovar, Akil Gjakova, i cili dyshohet për "Dhunë në familje"

Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova, është i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Dhunë në familje”.

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar arrestimin dhe marrjen e masave ligjore ndaj xhudistit kosovar.

Është bërë e ditur se xhudisti në fjalë ka ushtruar dhunë ndaj gruas së tij.

Në një përgjigje për Dukagjinin, zëdhënësi i prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi, ka dhënë më shumë detaje.

“Prokurori i shtetit ka pranuar një procesverbal te një kontesit civil nga gjyqtari dhe është njoftuar nga avokatja e palës së dëmtuar se ka element të veprës penale të dhunës në familje. Menjëherë është autorizuar Policia e Kosovës nga Prokurori i shtetit për arrestimin e të dyshuarit dhe marrjen e masave ligjore ndaj tij”, ka thënë Nikçi.

 

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika