Prokuroria në Pejë jep detaje për aksidentin me fatalitet në Klinë

Prokurori i Shtetit ka dalë në vend ngjarjen e aksidentit që la dy të vdekur në Klinë dhe ka urdhëruar dërgimin e trupave të pajetë në IML për obduksion

Prokuroria Themelore në Pejë

Në aksidentin e sotëm, në Krushevë e Madhe në Komunën e Klinës, mes trenit dhe kombit, dy persona kanë vdekur.

Lexo më shumë: Vdesin dy të lënduarit nga aksidenti mes trenit dhe kombit në Klinë

Lidhur me këtë rast, Prokurori i Shtetit ka dalë në vendin e ngjarjes.

Lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi.

Ai ka thënë se prokurori ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka urdhëruar dërgimin e trupave të viktimave në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) për obduksion.

“Prokurori i Shtetit ka dalë në vendin e ngjarjes e njëkohësisht ka shkuar edhe në Spitalin Rajonal të Pejës dhe nga mjeku kujdestar i është konfirmuar vdekja e dy viktimave. Prokurori njëkohësisht ka urdhëruar dërgimin e trupave të pajetë në IML për obduksion”, ka thënë Nikçi.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika