PSD gjuan me qershia kryeministrin Kurti, ndërhyn mbrojtja e afërt

Aktivistët e PSD-së, e kanë gjuajtur me qershia kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti

Aktivistët e PSD-së e kanë gjuajtur me qershi, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Për ta mbrojtur kryeministrin, ka reaguar mbrojtja e afërt e kryeministrit.

Aktivistët gjatë kësaj kohe brohoritnin “Tinzar, mashtrues, haji qershiat”.

Gjatë ditës, PSD, kishte mbajtur një aktivitet simbolik, duke hedhur qershia para ish-pallatit të Rilindjes në Prishtinë.

Dardan Molliqaj, ka deklaruar se kryeministri Kurti, është duke planifikuar ta formojë Asociacionin në kuadër të planit franko-gjerman, i cili sipas tij nuk e ka njohjen brenda.

“Kryeministri tentoi për disa javë rresht që përmes veprimeve të tij nën petkun e kryeministrit rezistent, kinse nuk po lëshon pe. Por ai e ka pranuar planin franko-gjerman plan i cili nuk e ka njohjen”, ka thënë Molliqaj.

“Në atë marrëveshjen e ka pranuar edhe Asociacionin, krejt këto janë në kuadër të qasjes për manipulim të opinionit”, ka vijuar ai.

Molliqaj tutje tha se kryeministri Kurti, është duke i thyer parimet e tij të  mëparshme.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Tentim grabitje e armatosur në një market të Gjilanit

Një tentim grabitje ka ndodhur në komunën e Gjilanit, më saktësisht në marketin Tina. Punëtorët e marketit ia kanë dalë t'ia marrin armën nga dora...

Kosova me rrugë të pasigurta, pothuajse çdo 25 minuta një...

Në rrugët e Kosovës gjatë vitit 2020, kishin ndodhur, gjithsej, 12 mijë e 657 aksidente, ndërsa në vitin 2021 numri i aksidenteve ishte rritur...

Të fundit nga rubrika