PSD-ja me dhuratë speciale për deputetin e VV-së për t’ia uruar punësimin e gruas

Deputeti nga radhët e PSD-së, Nol Nushi, ia ka dërguar një tortë deputetit të VV-së, Luan Aliu, e që, sipas tij, në momentin që ka ardhur Qeveria Kurti në pushtet, motra e deputetit Aliu është punësuar në Bordin e Teatrit Kombëtar

Gjatë ditës së sotme, Nol Nushi nga Partia Social Demokrate e Kosovës, ia ka dërguar një tortë deputetit të VV-së, Luan Aliu.

Sipas Nushit, në momentin që ka ardhur Qeveria Kurti në pushtet, motra e deputetit Aliu është punësuar në Bordin e Teatrit Kombëtar.

Më tutje, Nushi ka thënë se deputeti anonim i punësoi edhe motrën tjetër dhe gruan nëpër institucione publike që kontrollohen nga partia në pushtet.

“Sa ishin në opozitë thoshin që “familjarët janë për dasma”. Por si duket e kanë pasë fjalën vetëm për familjet e opozitës”, ka shkruar Nushi.

Për më shumë ndiqeni videon:

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika