PSD-ja me dhuratë speciale për deputetin e VV-së për t’ia uruar punësimin e gruas

Deputeti nga radhët e PSD-së, Nol Nushi, ia ka dërguar një tortë deputetit të VV-së, Luan Aliu, e që, sipas tij, në momentin që ka ardhur Qeveria Kurti në pushtet, motra e deputetit Aliu është punësuar në Bordin e Teatrit Kombëtar

Gjatë ditës së sotme, Nol Nushi nga Partia Social Demokrate e Kosovës, ia ka dërguar një tortë deputetit të VV-së, Luan Aliu.

Sipas Nushit, në momentin që ka ardhur Qeveria Kurti në pushtet, motra e deputetit Aliu është punësuar në Bordin e Teatrit Kombëtar.

Më tutje, Nushi ka thënë se deputeti anonim i punësoi edhe motrën tjetër dhe gruan nëpër institucione publike që kontrollohen nga partia në pushtet.

“Sa ishin në opozitë thoshin që “familjarët janë për dasma”. Por si duket e kanë pasë fjalën vetëm për familjet e opozitës”, ka shkruar Nushi.

Për më shumë ndiqeni videon:

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika