PSG fiton bindshëm ndaj Lyonit edhe pa Mbappen

Paris Saint-Germain (PSG) ka siguruar fitoren ndaj Lyon-it në ndeshjen e xhiros së 30-të të Ligue 1, duke i afruar ata më shumë drejt titullit të kampionit.

PSG arriti të marrë pikët e plota në këtë ndeshje, duke i dhënë një goditje të fortë kundërshtarëve të tyre për garën për titull.

Edhe pse skuadra nuk kishte në fushë yjet e tyre, Kylian Mbappe dhe Ousmane Dembele, lojtarët tjerë të PSG-së treguan një paraqitje të jashtëzakonshme.

Nemanja Matiq shënoi autogol që në minutën e tretë për epërsinë 1:0 të PSG-së.

Për 2:0 realizoi Lucas Beraldo në minutën e gjashtë.

Gonçalo Ramos më pas shënoi në minutën e 32-të dhe të 42-të për ta mbyllur ndeshjen me 4:1.

Me këtë fitore, PSG vazhdon të udhëheqë tabelën e Ligës 1 me një dallim të konsiderueshëm në pikë përballë konkurrentëve të tyre.

PSG-ja udhëheq me 66 pikë dhe është fare pranë titullit. Monaco është e dyta me 55 pikë. Lyoni renditet i teti me 41 pikë.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika