PSG reagon pas kritikave ndaj Neymar, i jep atij një status të ri

Ylli brazilian, Neymar, do të vazhdojë t'i fillojë ndeshjet

Neymar - PSG

Edhe nëse Neymar nuk ka dhënë maksimumin e tij që nga Kupa e Botës, ata që janë përgjegjës në Paris Saint-Germain nuk janë të shqetësuar.

Braziliani u kritikua shumë pas humbjes 1-0 të PSG -së ndaj Rennes gjatë fundjavës, por ata në klub e dinë se sa i rëndësishëm ishte ai për ekipin në gjysmën e parë të sezonit dhe janë të sigurt se ai do t’i arrijë ato lartësi të statistikave përsëri së shpejti.

Sipas një raporti në L’Equipe, Neymar nuk rrezikohet të bëhet zëvendësues në ndeshjet e ardhshme të PSG -së.

Ata kanë shtuar se drejtuesit e klubit janë të hutuar nga të gjitha sulmet në mediat franceze ndaj brazilianit.

“Ne nuk jemi të shqetësuar, por duhet të rregullojmë disa gjëra kolektivisht”, ka thënë një burim i klubit për gazetën.

Neymar është i papranueshëm te PSG

Bazuar në atë që ata mësuan nga biseda me ata brenda klubit, L’Equipe vuri në dukje se Neymar ka një status të pandalshëm tani.

Pasi e nisi sezonin me 15 gola dhe 13 asistime, ka besim të plotë se ai do t’i shtojë të dyja këto shifra përsëri së shpejti.

Kupa e Botës ia vuri dëmin Neymar -it, i cili u dëmtua në Katar dhe më pas u kthye për klubin e tij më 28 dhjetor, kur u përjashtua kundër Strasburgut.

Më pas, ai nuk luajti në ndeshjen kundër Lens ose në ndeshjen e kupës kundër Chateauroux.

Ata që janë më afër skuadrës e kuptojnë se dëmtimi që mori me Brazilin në Kupën e Botës, ka qenë një pengesë për brazilianin, i cili, sapo të rikuperojë nivelin e tij fizik, me siguri do të shkëlqejë sërish.

Fokusi është në ndeshjen e 16-të të Ligës së Kampionëve me Bayern Munich, të cilin PSG mendon se duhet ta fitojë.

Neymar, së bashku me Lionel Messin dhe Kylian Mbappe, do të shpresojnë ta sjellin përfundimisht Kupën e Evropës në Paris.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika