PSG triumfon ndaj Nice, merr tre pikët

PSG triumfon ndaj Nice me gola nga Barcola dhe Zague, duke siguruar vendin e parë në tabelë me 73 pikë

PSG vazhdon me fitore edhe pse në ndeshjen e tyre kundër Nice, një numër i madh i lojtarëve kyçë të ekipit nuk ishin në fushë, duke përfshirë edhe yllin Kylian Mbappe.

Megjithatë, kjo nuk pengoi ekipin të fitonte tri pikët e rëndësishme në kampionatin Ligue 1.

Golat për PSG-në u shënuan nga Bradley Barcola në minutën e 18-të dhe Yoram Zague në minutën e 23-të, duke siguruar fitoren për ekipin parizian.

Ndërkohë, Mohamed-Ali Cho shënoi për Nice-në në minutën e 32-të, por përpjekjet e tyre nuk ishin të mjaftueshme për të ndalur ekipin e vendit të parë.

Me këtë fitore, PSG-ja mbetet në krye të tabelës së Ligue 1 me 73 pikë, duke krijuar një diferencë të dukshme nga skuadra e dytë.

Ndërkohë, Nice mbetet në vendin e pestë me 54 pikë dhe është e kualifikuar për të luajtur në Ligën e Evropës.

Në fundjavë, PSG-ja do të përballet me Metzin në ndeshjen e fundit të kampionatit, ndërsa finalja e Kupës së Francës do të zhvillohet më 25 maj kundër Lyonit.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika