Publikohen formacionet zyrtare Rumani – Kosovë

Sonte, Kosova do të ndeshet me Rumaninë në stadiumin "Arena National" në orën 20:45

Përzgjedhësi Primoz Gliha ka bërë kalkulim e tij për përbërjen e ekipit të Kosovës në përballjen e sontme (e martë) me Rumaninë.

Skuadra kosovare dhe ajo rumune do të ndeshen në stadiumin “Arena National”, me fillim nga ora 20:45.

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë ishte luajtur ndeshja e parë ndërmjet Kosovës dhe Rumanisë. Kjo përballje kishte përfunduar pa gola.

Në Grupin I, Rumania renditet në vendin e dytë me 9 pikë, nga pesë ndeshje, kurse Kosova renditet e pesta me gjithsej katër pikë.

Formacionet zyrtare

Rumania: Moldovan, Raţiu, Draguşin, A. Burca, Bancu, Cicaldau, Screciu, N. Stanciu, I. Hagi, Puşcaş, Fl. Coman.

Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Pararada, V. Berisha, Loshaj, B. Berisha, Zhegrova, Rashica, Muriqi.

Ndeshja e fundit e Kosovës ishte zhvilluar si vendas në Prishtinë kundër Zvicrës dhe kishte përfunduar me një barazim pikësh me nga dy gola të shënuara nga dy ekipet.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika