Publikohet videoklipi i këngës “Duje” që do ta përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision”

Është publikuar të premten videoklipi i këngës “Duje”, me të cilën, Shqipëria do të prezantohet në “Eurovision 2023"

Është publikuar të premten videoklipi i këngës “Duje”, me të cilën, Shqipëria do të prezantohet në “Eurovisionin” e këtij viti.

Këngëtarja Albina dhe familja Kelmendi, të cilët do të ngjiten në skenën e festivalit që sivjet mbahet në Liverpool të Britanisë së Madhe, kanë sjellë në mënyrë vizuale në videoklip tekstin e këngës “Duje”.

Eurovisioni si çdo vit, edhe sivjet mbahet në muajin maj. Më 9 dhe 11 maj mbahen semifinalet, ndërkaq më 13 maj është finalja.

Ukraina dhe vendet e tjera të Big-5 (Gjermania, Franca, Italia, Spanja dhe Mbretëria e Bashkuar) janë parakualifikuar për finalen e madhe më 13 maj 2023. Pjesa tjetër e vendeve janë ndarë në një nga dy gjysmëfinalet.

Vitin e kaluar “Eurovisionin” e ka fituar Ukraina, mirëpo për shkak të luftës që po vazhdon atje, është vendosur që festivali i sivjetmë të mbahet në Britani të Madhe.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika