Punëtori keqpërdor besimin e kompanisë

Sipas njoftimit të Policisë, një punëtor i një firme private ka marrë 11 mijë euro nga blerësit, gjatë shpërndarjes së mallit në firmën e tij, dhe nuk është lajmëruar më në punë

Sipas njoftimit të Policisë, më 12 maj, një menaxher i financave në një firmë private në Lipjan ka raportuar se, një punëtor i firmës ka marrë një shumë parash prej 11 mijë eurosh nga blerësit gjatë shpërndarjes së mallit.

Pas këtij rasti, i dyshuari nuk është lajmëruar në punë.

Sipas Policisë, nuk raportohet për të arrestuar, ndërsa rasti është duke u hetuar.

“Ankuesi mashkull kosovar, menaxher i financave në një firmë private, ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar (punëtor i firmës), gjatë shpërndarjes së mallit nga blerësit ka marr një shumë parash prej 11.000 € dhe nuk është lajmëruar në punë. Nuk raportohet për të arrestuar. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Shija e redaktorit

Hapet Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë

Më 4 mars u hap zyrtarisht baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, një “investim i madh që do të shërbejë për përmirësimin dhe modernizimin...

Mogherini bëhet me nënshtetësi shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka ofruar rektores së Kolegjit të Evropës, Federica Mogherini, nënshtetësinë shqiptare. Ai e ka falënderuar për këtë projekt të...

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Të fundit nga rubrika