Puntorët e “Tesla” flejnë në dysheme

Kompania "Tesla" në Shangai, Kinë ka ndërprerë prodhimin për shkak të koronavirusit. Gjatë kësaj periudhe, kompania po punon për të rifilluar punën. Puntorët po detyrohen të flejnë brenda objektit për shkak të masave të bllokimit nga vendi.

Kompania e Elon Musk, “Tesla” ka ndërprerë prodhimin e saj në Shangai, Kinë për shkak të koronavirusit. Gjatë kësa kohe, kjo kompani po detyron puntorët të flejnë në dysheme derisa të filloj riprodhimin.

Kompania “Tesla” po siguron çanta gjumi dhe dyshekë për stafin, pasi që po detyrohen të jetojnë në fabrikë për shkak të masave të bllokimit të vendosura nga shteti. Për ata që do të kthehen në fabrikë, kompania “Tesla” parashtroi udhëzime që përfshijnë tre teste të COVID-it në ditë, kontrollimi i temperatures dy herë në ditë dhe larja e duarve katër herë në ditë.

Kompania “Tesla” në Shangai, Kinë

Nga ana tjetër zyrtarët në Shangai kanë sygjeruar kompanitë të rifillojnë prodhimin.

Më shumë se 600 firma kanë rifilluar operimet. Stafi i Tesla-s pajiset me tre vakte dhe do t’i jepet një kompensim prej 48 funte në ditë.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika