Pushteti i kritikonte mediat, vet bie pre e teksteve “Copy-Paste”

Në një njoftim te Zyra e Kryeministrit të Kosovës në të cilin është përkthyer një intervistë e kryeministrit Albin Kurti, u ka ikur një detaj ku shtetit të Kosovës i janë referuar si “Kosovë dhe Metohi”

Ilustrim

Zyra e Kryeministrit të Kosovës, në një përkthim të intervistës së kryeministrit Albin Kurti dhënë për BBC-në në gjuhën serbe, e ka përkthyer një pjesë të tekstit ku Kosova paraqitet si “Kosovë dhe Metohi”.

Në të kaluarën pushteti i kritikonte mediat për këto lloj citimesh apo raportimesh kurse tash ka rënë vet pre e kësaj dukurie.

Komunikata e kryeministrisë

“Si pistë të dytë ai përmend bisedimet e ekipeve negociatore të udhëhequra nga Besnik Bislimi, nënkryetar i Qeverisë së Kosovës dhe Petar Petkoviç, shef i Zyrës për Kosovë dhe Metohi të Qeverisë së Serbisë”, thuhet në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit.

Ndërkaq, kjo pjesë ende nuk është hequr nga faqja zyrtare Zyres së kryeministrit.

Shija e redaktorit

Kosova fiton ndaj Qipros, siguron vendin në Ligën C

Kosova ka shënuar fitore ndaj Qipros me rezultat 5 me 1 në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të Grupit 2 në Ligën...

A rrezikon Kosova të ngelet pa punëtorë?

Problemi i ikjes së punëtorëve nuk haset vetëm te personeli mjekësor, por shqetësuese është edhe ikja e fuqisë punëtore të profileve të ndryshme në...

Sa gjenerata duhet të kalojnë që të arrihet marrëveshja në...

“Duhet që dy gjenerata të kalojnë, një veç se ka kaluar”. Kështu kishte deklaruar ish i emëruari i Organizatës së Kombeve të Bashkuara(OKB) si Administrator...

Më të lexuarat

Azemi: Kurti është kryeministër i imi, kurrë nuk kam për...

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi ka thënë se një herë të vetme nuk është ftuar një përfaqësues nga sektori...

Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel, cila parti...

Bazuar në një sondazh të Omnibus/UBO Consulting për matjen e opinionit publik nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën e 25 shtatorit, Lëvizja Vetëvendosje(LVV)...

Mehaj: Oficeri Luan Haradinaj ka diplomuar në SHBA për Inteligjencë...

  Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se Ushtrisë së Kosovës(FSK), i është shtuar dhe një Oficer i diplomuar në Military Intelligence Basic Officer...

Të fundit nga rubrika