Qehaja emërohet ambasador i Kosovës në Maqedoninë e Veriut

Gjatë ditës së mërkurë, Florian Qehaja u emërua ambasador i Republikës së Kosovës në Maqedoninë e Veriut, i cili është pritur në takim nga i ngarkuari me Punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Shkup, Prindon Sadriu

Florian Qehaja dhe Prindon Sadriu

Florian Qehaja ka pranuar të mërkurën detyrën e ambasadorit të Republikës së Kosovës në Maqedoninë e Veriut.

Ambasada e Republikës së Kosovës në Shkup, përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ka njoftuar se Qehaja është pritur në takim nga i ngarkuari me Punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Shkup, Prindon Sadriu.

“Në prani të diplomatëve të Ambasadës së Republikës së Kosovës në Shkup, po ashtu, edhe të Konsullatës të Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Strugë, si dhe përfaqësuesit e Republikës së Kosovës në MARRI është pritur Ambasadori i Republikës së Kosovës z. Florian Qehaja, i cili zyrtarisht mori detyrën nga z. Sadriu”, thuhet në postimin e Ambasadës.

Ndërsa, ambasadori Qehaja ka falënderuar Sadriun si dhe diplomatët e tjerë për pritjen e ngrohtë, gjithashtu u zotua për bashkëpunim të mirëfilltë, duke vlerësuar lartë angazhimet në interes të Republikës së Kosovës.

Pritet që ambasadori Qehaja t’i dorëzojë kopjet e letrave kredenciale te Ministri i Jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika