Qeqa Krelani “godet” Valon Zymberin: Përgjegjësia është e tij

Gazetarja Qeqa Krelani ka thënë se përgjegjësia kryesore për dështimet e Dritës është e drejtorit sportiv, Valon Zymberi.

Ajo ka kritikuar ashpër vendimet e klubit gjilanas për të ndërruar tre trajnerë brenda sezonit.

Sipas saj, vitet e fundit Zymberi me të tjerët më shumë i kanë humbur tituj Dritës sesa i kanë fituar.

“Këtu ka dështuar struktura e atyre që vendosin për trajnerin. Përgjegjësia kryesore është e zyrës së drejtorit sportiv, i cili për një vit Dritës ia ka ndëruarr tre trajnerë e për katër vite Dritës ia ka fituar vetëm një titull.”

“Nëse ia vnojmë barazimin po del që kta më shumë i kanë humbur tituj Dritës sesa i kanë fituar,” tha Qeqa Krelani në emisionin ‘Dueli Sportiv në RTV Dukagjini.

Emisioni ‘Dueli Sportiv’ transmetohet çdo të diel nga ora 22:00 në RTV Dukagjini. Në vazhdim do të ketë edhe shumë risi të tjera përveç analizave të futbollit vendor.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika