Qeveria e Kosovës mban mbledhjen e radhës

Qeveria e Kosovës, sot, duke filluar nga ora 10:00 do të mbajë mbledhjen e radhës

Qeveria e Kosoves

Qeveria e Kosovës, të mërkurën e 13 shtatorit, duke filluar nga ora 10:00 do të mbajë mbledhjen e radhës.

Në këtë mbledhje në rend dite do të jenë 23 pika.

Në mesin e pikave në rend dite do të jetë Shqyrtimi i projektligjit për shërbime familjare dhe sociale, Shqyrtimi i projektligjit për falimentimin, Shqyrtimi i projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes ndërkombëtare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për pjesëmarrjen e Kosovës në Programin e Bashkimit “Programi i Tregut të Vetëm”.

Po ashtu, në rend dite do të jetë Shqyrtimi i Draftit të Raportit për Vlerësimin Ex-Post për Mbrojtjen nga Diskriminimi dhe Shqyrtimi i propozim-vendimit për themelimin e Këshillit për Zhvillim të Industrisë.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika