Qeveria ndan 120 mijë euro për sensibilizim të Regjistrimit të Popullsisë

Qeveria e Kosovës, n⌂ mbledhjen e mbajtur në mënyrë elektronike, ka miratuar disa rregullore për shërbyesit civilë

Mbledhja 102-të e Qeverisë së Kosovës

Qeveria e Kosovës, të martën e 27 shkurtit, ka mbajtur mbledhje në mënyrë elektronike, në të cilën, ka miratuar disa rregullore për shërbyesit civilë.

Gjatë mbledhjes është miratuar kërkesa për ndarjen e 120 mijë eurove për fushatën sensibilizuese për Projektin e Regjistrimit të Popullsisë.

Kështu është bërë e ditur në njoftimin e zyrës së kryeministrit, ku edhe janë renditur rregulloret e miratuara.

“Rregulloren për themelimin e Marrëdhënies së Punës me Kontratë për Periudhë të Caktuar; Rregulloren për Orarin e Punës, Pushimet dhe Vijueshmërinë e Zyrtarëve Publikë; Rregulloren për ndryshimin dhe plotësimin e Rregullores Nr.15/2023 për Procedurën e Pranimit në Shërbimin Civil; Rregulloren për Klasifikimin e Vendeve të Punës në Shërbimin Civil”, thuhet në njoftim.

 

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika