Rada Trajkoviq njofton se autoritetet serbe ia ndaluan vajzën në aeroportin e Beogradit

Rada Trajkoviq ka bërë të ditur së është ndaluar përsëri vajza e saj nga autoritet serbe në aeroportin e Beogradit

Rada Trajkoviq, politikane

Këshilltarja e ministrit për Komunitete e Kthim në Qeverinë e Kosovës, Rada Trajkoviq, ka bërë të ditur se autoritet serb ia kanë ndaluar vajzën në aeroportin e Beogradit.

Ajo potencoi se e gjithë kjo po ndodh për shkak të tekeve të një njeriu, duke lënë të nënkuptohet në presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.

Trajokoviq bëri të ditur se vajza e saj u lirua vetëm pas ndërhyrjes së zyrës jashtme për udhëtime të Britanisë së Madhe.

“Dhe përsëri, rrugës për në Londër vajza u ndalua sërish në aeroportin e Beogradit. Një qytetare e thjeshtë, shtetase britanike, e gjitha kjo për shkak të tekave të një njeriu. Ajo u lirua vetëm pas ndërhyrjes së zyrës së jashtme për udhëtime të Britanisë (FCDO). I falënderoj ata që i mësuan Serbisë sesi të respektojë qytetarët e saj”, ka shkruar Trajkoviq në Twitter.

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika