Rama me biçikletë në kryeqytet, ‘Prishtina po frymon’

Kryetari i komunës së Prishtinës, del me biçikletë rrugëve të kryeqytetit, duke deklaruar se Prishtina po frymon dhe se po punojnë në lirimin e trafikut

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, së bashku me stafin e Komunës së Prishtinës,  gjatë ditës së diel, kanë dalë për të shëtitur me biçikleta nëpër rrugët e kryeqytetit.

Këtë Rama, e ka bërë të ditur nëpërmjet postimit në rrjetin e tij social Facebook, i cili ka deklaruar se janë duke punuar për lirimin e trafikut në kryeqytet.

“Jemi duke punuar fort për lirimin e trafikut në Kryeqytet, andaj i inkurajoj qytetarët të fillojnë të përdorin transportin alternativ, biçikletën, për në mirën e ambientit  dhe shëndetit të të gjithëve”, ka shkruar Rama.

Në fund të shkrimit të tij kryetari i komunës së Prishtinës, dha moton se “Prishtina po frymon”.

Ai në postimin e tij gjithashtu inkurajoi edhe qytetarët duke iu bërë thirrje të dalin me biçikleta.

“Merre biçikletën e dil!’ E shijuam tej mase xhiron e sotme bashkë me Marakli t’Biçiklave rreth e qark Unazës” ka shtuar Rama.

Ndryshe Komuna e Prishtinës mori vendim që të shtunën ta testojë shndërrimin e gjithë unzës qendrore të kryeqytetit në qarkore njëkahëshe për automjetet, madje kjo gjë vazhdoi edhe gjatë ditës së diel.

Testimi i unazës njëkahore shkakton kaos në Prishtinë

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika