Rama me biçikletë në kryeqytet, ‘Prishtina po frymon’

Kryetari i komunës së Prishtinës, del me biçikletë rrugëve të kryeqytetit, duke deklaruar se Prishtina po frymon dhe se po punojnë në lirimin e trafikut

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, së bashku me stafin e Komunës së Prishtinës,  gjatë ditës së diel, kanë dalë për të shëtitur me biçikleta nëpër rrugët e kryeqytetit.

Këtë Rama, e ka bërë të ditur nëpërmjet postimit në rrjetin e tij social Facebook, i cili ka deklaruar se janë duke punuar për lirimin e trafikut në kryeqytet.

“Jemi duke punuar fort për lirimin e trafikut në Kryeqytet, andaj i inkurajoj qytetarët të fillojnë të përdorin transportin alternativ, biçikletën, për në mirën e ambientit  dhe shëndetit të të gjithëve”, ka shkruar Rama.

Në fund të shkrimit të tij kryetari i komunës së Prishtinës, dha moton se “Prishtina po frymon”.

Ai në postimin e tij gjithashtu inkurajoi edhe qytetarët duke iu bërë thirrje të dalin me biçikleta.

“Merre biçikletën e dil!’ E shijuam tej mase xhiron e sotme bashkë me Marakli t’Biçiklave rreth e qark Unazës” ka shtuar Rama.

Ndryshe Komuna e Prishtinës mori vendim që të shtunën ta testojë shndërrimin e gjithë unzës qendrore të kryeqytetit në qarkore njëkahëshe për automjetet, madje kjo gjë vazhdoi edhe gjatë ditës së diel.

Testimi i unazës njëkahore shkakton kaos në Prishtinë

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika