Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka reaguar përsëri për vrasjen e policit të Kosovës në veri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama

“MIRËMËNGJES

me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”.

Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë Edi Rama, në nderim të zyrtarit policor që u vra mëngjesin e 24 shtatorit nga një grup terrorist, në veri të Kosovës.

Rama, gjithashtu ka reaguar gjatë ditës kur po vazhdonte përleshja e policisë me grupin terrorist.

u

“Tragjedia e humbjes së jetës së efektivit të Policisë së Kosovës është këmbana më e madhe e alarmit deri më sot për rrezikun e vazhdueshëm të eskalimit të krizës së zgjatur në një konflikt të armatosur”, kishte shkruar Rama.

Më tutje, ai ka thënë se Komuniteti euroatlantik duhet të marrë masa para se eskalimit të mëtejshëm të situatës, pasi sipas Ramës, kjo mund të “dalë jashtë kontrollit e të kthehet në një zjarr destabilizues për krejt rajonin”.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika